Bu Yıl Tatil İçin Eski Foça’yı Seçin

0
1772

Uzun zamandır yorucu bir iş hayatının içindeyseniz size huzuru yansıtacak ve dinlenmenizi sağlayacak bir yer önermemiz gerekirse burası kesinlikle Eski Foça olacaktır. Tatile gittiğiniz yerde denizin dalga sesleri, martıların çığlıkları ve rengarenk çiçekler ile uyanmayı ve güne başlamayı eminiz ki istersiniz. İşte burası size tam olarak da bu havayı yaşatacak. Nesli tükenmek üzere olan Akdeniz foklarının sığınma yeri olarak bilinen Siren Kayalıklarında huzur bulacaksınız. Sakinliği ve muhteşem doğası ile Eski Foça sizi etkileyecek ve bundan sonraki tatil planlarınızda uğrak yeri olarak listeye yazmanızı sağlayacaktır. Ege’de gün batımı başkadır denildiğini duymuşsunuzdur işte bu, Eski Foça’da bambaşka bir görünüme imza atıyor.

Gece Gündüz Muhteşem Manzara

Tatilinizi geçirmiş olduğunuz yerde otelinizin camından bu muhteşem doğa manzarasıyla güne hoşça kal demeyi istemez misiniz? Sokaklarında size huzur verecek kedileri dolaşır. Kalabalık şehrin gürültüsünden kaçıp geldiğinizde bu şirin hayvanların sesi sizi rahatlatacaktır. Oldukça temiz ve korunaklı plajları sayesinde sakin bir ortamda denize de girebileceksiniz. Yaz aylarında serin sular ve doğa manzarası tatilinizin çok daha keyifli geçmesine yardımcı olacak. Kıyı kasabası olduğu için muhtemelen kalacağınız otel de denize yürüme mesafesinde olacak ve gündüz denizin tadını çıkarırken akşam da dalga sesleri ile uyumak size müthiş bir huzur verecektir. Eğer tarihe ilginiz varsa Eski Foça tam da size göre bir yer diyebiliriz. Tarihi yapılarının çok fazla olması ile tarih severler için muhteşem bir şölen alanıdır diyebiliriz.

Uygun Otel Fiyatları

Yıllardır denizci kasabası olduğu için akşam yemeğinizde balık olmadan olmaz. Her türlü balığı bulabileceğiniz bu erde enfes yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. Foça, balıkları gibi otları ile de ünlüdür. Tatil dönüşü pazarına uğrayarak organik otlarından edinmenizde yarar var diyebiliriz. Tatil alanı olarak düşünmenizin bir nedeni de otel fiyatlarının gayet uygun olmasıdır. Bazı tarihi evler otel haline getirilmiştir. Eğer o tarihi dokuyu hissetmek istiyorsanız konaklamak için bu otellerde kalabilirsiniz. İsterseniz yeşillikler arasında butik oteller de isterseniz daha konforlu otellerde kalma tercihi sizindir. Ama Eski Foça’yı bu seneki tatil listenize eklemeniz son derece keyifli anlar yaşayacağınızın bir garantisi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here