Turistler Eski Foça’da Nereleri Tercih Ediyorlar?

0
1341
Foça Otel Fırsatları
Foça Otel Fırsatları

Eski Foça, adından da anlaşılacağı gibi burada geçmiş dönemlerde yaşanan tarihi olaylardan günümüze kadar gelen kalıntıları koruyan ve buraya gelen herkesi tarihin izleri ile etkileyen bir yerdir. Yerli yabancı birçok turist Eski Foça’ya gelmekte ve oldukça da keyifli vakit geçirmektedir. Bunun yanında tarihimiz hakkında hiç bilmedikleri bilgileri edinmekte ve buraya olan hayranlıkları bir kez daha artmaktadır. Eski Foça, tarihin yanı sıra doğal güzellikleri de çok fazla olan bir yer olduğu için gezilecek yerleri çok fazladır. Buraya gelen kişilerin dikkatini genele ilçenin tepesinde bulunan yel değirmenleri çekmektedir. Bu değirmenler, geçmişte burada yaşayan insanların besinlerini öğütmek için kullandıkları un ürettikleri yerdir. Buradan şehre taşıyarak yemek ihtiyaçlarını karşılıyorlardır. Ne kadar zor bir yaşantı olduğunu da bizlere göstermektedir. Değirmenler tabi ki günümüze gelene kadar biraz tahrip olmuştur. Ama eski görüntüsü bozulmadan belediye tarafından restore edilmekte ve gelen kişilerin ilgisini her zaman çekmektedir. Bunun yanı sıra antik tiyatro yine burada görülmesi gereken ve birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken yerlerden biridir.

Antik Tiyatro Merak Uyandırıyor

Anadolu’nun ilk antik tiyatrosunun burada olması da Eski Foça’yı ayrı kılmaktadır. Buraya geldiğinizde birçok anıt mezar ve kocaman surlar göreceksiniz. Her tarihi kalıntı gibi bunlar da sizi geçmişten bilgiler verecektir. Geçmiş dönemdeki yaşamın zorluklarını bu kalıntılar ile öğrenecek ve fikir sahibi olacaksınız. Doğal güzellikler de tabi ki Eski Foça’da çok fazla ilgi görmektedir. Tatile geldiğinizde hem çok keyifli zaman geçirmek hem de geçmiş yaşantılar hakkında bilmediğiniz ama merak ettiğiniz birçok şeyi öğrenmek için hiç vakit kaybetmeden Eski Foça’dan yerinizi ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

Tatilin Merkezi Eski Foça

Tatil için bu yıl her zamankinden farklı bir yer arıyor olabilirsiniz. Çok daha sakin sessiz huzur bulacağınız kalabalık oteller gibi olmayan samimiyetin ağır bastığı hizmet kalitesinin iyi olduğu kendinizde evinizde gibi rahat hissedeceğiniz bir tatil ve böyle bir tel arayışınız varsa Eski Foça tam da aradığınız gibi bir yerdir. Gezilecek yerlerinin çok fazla olması otellerinin son derece huzurlu ve konforlu olması aradığınız tatili burada bulacağınızın bir göstergesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here