Şarap Tanrısı Dionysos’un Hikayesi

0
1486

Yunan dininin en gizemli Tanrılarından olarak bilinir. Aşk Tanrısı olarak bilinen Zeus’un oğludur. Zeus’un karısı Semele’dir. Semele’nin baş belası olan bir kadın vardır ki o da Zeus’un diğer karısı olan Hera’dır. Hera, belalı ve kıskanç bir kadındır. Tanrıların hikayeleri insanları oldukça etkilemektedir. Foça’da bu Tanrının heykelinin olması da birçok insanın da dikkatini çekmektedir. Doğal olarak daha önce yaşamış olduklarını da merak etmektedirler. Dionysos Zeus’un oğlu olduğu için Semele 7 aylık hamileyken Zeus onu karnından alıp kendi baldırına koymuş ve zamanı gelince de kendisi doğurmuştur. Here bu çocuğa çok fazla zarar vermektedir. Ve Zeus oğlunun daha fazla eziyet görmesini istemediği için de onu bir oğlağa dönüştürmüştür. Sadece oğlak ile değil, asma ve üzüm ile de betimlenmektedir. Mutlaka görmüşsünüzdür.

Görenler Hemen Tanıyacak

Kafasında asma dalları ve çelenk varken elinde üzüm salkımı bulunan bir heykeldir. Foça’ya geldiğinizde tarihi birçok yapıt ile karşılaşacaksınız. Heykeller dikkatinizi çekecek. Her birinin bir anısı olduğunu bildiğiniz için eminiz ki bunları öğrenmek de isteyeceksiniz. Foça, her konuda olduğu gibi tarihi yapıtlarının çok fazla olması konusunda da birçok yerden farklı bir özellik göstermektedir. Çünkü buraya geldiğinizde hem tarihinizi öğrenecek ve bu yapıtların anısını öğreneceksiniz hem de doğal güzellikler ile tatilinizin tadını sonuna kadar çıkartacaksınız. Size bu yazımızda şarap tanrısı olarak bilinen Dionysos hakkında bilinmeyen gerçekleri anlattık. Eğer çok daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız hem bu yazımızı hem de sitemizi takip edebilirsiniz. Yunan mitolojisine göre bilinen hikayeler sitemizde anlatılarak Foça’nın tarihi hakkında bilinmeyen gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz.

Foça Tarihi Hakkında Bilinmeyenler

Tarihi olayların çok fazla yaşandığı göçlerin çok olduğu birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Foça hakkında istediğiniz kadar bilgi alabilir ve tarihini araştırabilirsiniz. Tatil yapmak için geldiğiniz bu güzel ilçeden birçok bilgi edinerek geri döneceksiniz. Foça tarihi hakkında bilinmeyenler çok fazladır. Çünkü tarihi yapıların burada çok fazla olması bundan yıllar önce burada bir o kadar fazla insan yaşadığı anlamına gelmektedir. Foça tarihi hakkın da çok daha fazla bilgi edinmek için hemen bizzat Foça’ya gelmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here