Gezi Listesi Oluşturmadan Önce Foça Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
1149

Yoğun iş temposundan fırsat bulduğunuz dönemlerde farklı yerler gezip görmeyi kültürel ve tarihi geziler yapmayı siz de seviyor musunuz? O halde sizlere listenize ekleyeceğiniz bir yer olan Foça’dan kısaca bahsetmek isteriz. Foça, doğal güzellikleri ile gelen herkesin dikkatiniz üzerine çeken ve vakit buldukça da tekrar gelinen şirin bir kıyı kasabası olarak dikkat çekmektedir. Gezilecek yerlerin sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Burada önemli olan nasıl bir yerde nasıl bir gezi planlıyor olmanızdır. Eğer doğal güzelliklerin yanında tarihi yapılar da dikkatinizi çekiyorsa Ege’nin birçok yerinde olduğu gibi Foça’da da bu yapıları görmeniz mümkündür. Birçok müzesi ile gelen ziyaretçilerine bilinmez yönlerini açan bu kasabada çok farklı bilgiler de edineceksiniz.

Hem Gezecek Hem Öğreneceksiniz

Kısa bir tatil kaçamağı yaparak hem konaklayabilir hem de her noktasını gezerek Foça’yı çok daha yakından tanıyabilirsiniz. Eğer İzmir’de oturuyorsanız Foça’ya uğramamış olmak sizin için büyük bir kayıp olacaktır. Listenize burayı da eklediğinizde ne gibi yerler göreceğinizi ve nasıl bir gezi günü geçireceğinizi sizlere kısaca açıklamaya çalışalım. Öncelikle sabahın erken saatlerinde güneşin doğuşunun doğaya katmış olduğu etkiyi görmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Burada meşhur organik kahvaltı alanlarında kahvaltınızı yaptıktan sonra baktığınızda dibini görebileceğiniz berraklıktaki denizi ile manzaranın bütünleşmiş görüntüsü eminiz ki herkes gibi sizi de etkileyecektir.

Tarihi Yapılar Foça’da Dikkat Çekiyor

Etrafa baktığınızda birçok yerde tarihi yapılara rastlayacaksınız. Birçok müzesi olduğu için bunları gezmek isteyecek ve bu sayede de tercümanlar aracılığıyla tarihiniz hakkında bilgi edineceksiniz. Bu gezi sizin için tarihi bir gezi de olmuş olacak. Otellerinin dekorasyonunu resmetmeden duramayacak ve hayran kalacaksınız. Merkeze yakın özellikte olması ve ulaşımının oldukça kolay olması nedeniyle buradan çevre ilçelere de giderek gezi alanlarınızı genişletebileceksiniz. Foça, her yıl birçok kişiyi gerek İzmir’den gerekse çevre illerden ağırlamaktadır. Artık insanlar kalabalık ve gürültülü ortamlardan uzaklaşarak çok daha sıcak samimi ve sakin bir yer arayışındadır. Siz de gezmek amacı ile böyle bir yer arıyorsanız vermiş olduğu huzurla adından söz ettiren Foça’ya mutlaka uğramanız gerektiğini şiddetle tavsiye ediyoruz. Verdiğimiz kısa bilgilerden yola çıkarak çok daha fazlasını edinmek için Foça sizi bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here