Geleneksel Eski Foça Yemekleri

0
1806

Foça’ya geldiğiniz zaman zaten ilk dikkatinizi çekecek olan şey balıkçı tekneleri olacaktır. Çünkü burası balıkları ile ünlüdür. En iyi en taze balıkları burada yiyeceğinizden emin olabilirsiniz. Foça yemekleri denince de akla kesinlikle birçok balık çeşidi olan yemekler gelmektedir. Bunların dışında tabi ki de ot türleri ve zeytinyağlı yemekler genel olarak Ege Bölgesi’nin meşhur yemekleri olduğu gibi aynı şekilde Foça’da da bu devam etmektedir. Balık çorbası buraya geldiğinizde mutlaka yemeniz gerekenlerden biridir. Belki başta kulağınıza hoş gelmeyebilir. Ama emin olun bunu diyen herkes ne kadar da yanlış düşündüklerini anlamışlardır. Bunun dışında balık kızartmalarını üzerine özel olarak hazırlanmış olan yoğurtlu sos ile süslenen yemeğiniz de çok hoşunuza gidecektir.

Balık Çeşitleri Foça’da Yenir

Balıkların taze olması denizden hemen masanıza gelmesi de tabi ki Foça’ya özgü bir durumdur. Bunun dışında tabi ki her restoranda ve ya otellerinizde Foça’ya özgü olan bu yemekler ile karşılaşacaksınız. Ayrıca zeytinyağlı ve hafif yiyecekler de eminiz ki oldukça hoşunuza gidecek. Tatil için gittiğiniz yerde sadece gezip görmek değil tabi ki o bölgeye özgü yemekleri de tatmak isteyebilirsiniz. Bunlar da kültürün bir göstergesidir. Ve farklı kültürler her zaman birbirlerinden etkilenmiştir. Siz de bu kültürü yakından tanımak isteyecek yemekleri doğası tarihi yaşantısı hakkında buraya geldiğinizde öreneceksiniz. Yerli yabancı tüm ziyaretçiler Foça’ya özgü yemeklerden oldukça memnun kalmışlardır. Bu konuda aslında farklı tatlara her zaman açık olmak gerekir. Bunlar da sizler için yeni deneyimlerdir.

Farklı Tatlar Denemenin Keyfini Çıkartın

Foça, gelen her ziyaretçisine elinden geldiğince hizmette sınır etmeyen otel çalışanlarının halkının esnafının olduğu bir ilçedir. Zaten buraya gelen kişilerin tekrar tatil planlarında Foça’nın yer alması ne kadar müşteri memnuniyetine önem verdiğinin de bir göstergesi olmaktadır. Tekrar tatil dönemi geliyor. Yerinizi erkenden ayırtmanız her anlamda daha avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Bunun için Foça hakkında detaylı bir araştırma yaparak siz de en kısa zamanda Foça’yı ziyarete gelip istediğiniz özelliklerde tatil yaparken bir yandan da geçmişiniz hakkında birçok bilgi edinecek ve farklı yemek kültürü ile de damak tadınızın aslında farklı lezzetlere ne kadar da uygun olduğunun farkına varacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here