Foça Tatilinizi Tarihi Eserler İle Değerlendirin

0
1201

Foça, doğal güzellikleri balıkçı koyları ve sahili ile çok fazla dikkat çeken bir yer olmasının yanı sıra zamanında tarihi olaylara ev sahipliği yapmış bir yer olarak da önemini korumaktadır. Tarih ile iç içe olan o dokuları yaşamayı ve yaşatmayı seven kişiler için Foça’ya geldiğinizde tatiliniz çok daha renkli ve keyifli olacaktır. Eskiden tarihi birçok alanı ya da Rum evlerini ziyarete açmıyorlardı. Şimdi ise ufak bir düzenleme ile tüm ziyaretçilere açık hale gelmiş ve çok fazla ilgi de görmüştür. Siren Kayalıklarının anısı tarihi alanların geçmişi arada bulunan çevirmenler sayesinde sizlere tanıtılmakta ve bunları duydukça Foça’ya olan sevginiz ve ilginiz çok daha fala artacaktır. Tarihi yapılar tapınaklar geçmişin kalıntıları birçok insanın ilgisini çekmektedir. Kafa dinlemeye geldiğiniz tatil bölgesinde bu gibi özelliklerin de olması aslında büyük bir avantajdır.

Tarihi Güzellikleri İle İç İçe Olun

Ülkemizde tarihe ev sahipliği yapmış birçok alan vardır. Ve bu gibi yerler İzmir’de oldukça fazladır. Hem her ihtiyaca cevap verecek özellikte eğlence mekanlarının olması hem doğal güzelliklerin olması hem de tarihi yapının bir arada olması çok fazla yerde karşılaşabileceğiniz bir durum değildir. Bu nedenle Foça, bu yönleriyle birçok insanın ilgisini çekmekte ve her yıl birçok kişiyi bünyesinde toplamaktadır. Çok fazla otelinin olmasında dolayı misafirlerine kalacak yer sıkıntısı yaşatmayan bu küçük kasabada herkesin isteğine göre yapılarda da otel bulunmaktadır. Tarihi seven kişiler için o havayı solumaları adına burada bulunan birkaç Rum evlerinden bazıları otel haline getirilmiş ve çok büyük ilgi odağı haline gelmiştir.

Otel Fiyatlarının Uygun Oluşu Dikkat Çekmekte

Dilerseniz çok uygun fiyatlar ile burada konaklayabilir gününüzün en keyifli zamanlarını dışarıdaki birçok farklı aktivite ile geçirdikten sonra denizin dalgasından gelen o ses ile günü bitirip tekrar o ses ile yeni bir güne başlayabilirsiniz. Yoğun iş temposundan yorulmuş iseniz sizleri de kendinizi bolca dinlendireceğiniz sakin ve huzurlu ortamıyla bilinen Foça’ya davet ediyoruz. İster yalnız başınıza isterseniz de aileniz ile birlikte harika tatil geçirecek organik ürünler ile beslenecek geçmişinizi gözler önüne sererek sizleri tarihi bir yolculuğa çıkaracak olan Foça’yı tatil planınıza eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here