Foça, Tarihi İle Size Adeta Keyif Verecek

0
1210

Foça, tarih hakkında bize birçok bilgi veren ve bunun yanında doğal güzellikleri de çok fazla olan gelen ziyaretçilerin memnun kalarak ayrıldığı bir tatil bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Bazı insanlar tarihi konulara özel bir ilgi duymaktadır. Bu kişiler için Foça bulunmaz bir yer olarak dikkat çeker. Tarihe dair burada birçok bilgi edineceksiniz ve bu sizi çok heyecanlandıracak. Geçmiş dönemdeki yaşantıları izlemek dinlemek bunlar hakkında bilgi edinmek sizin olduğu kadar ülkemize yurt dışından gelen birçok ziyaretçimizin de ciddi anlamda dikkati çekmektedir. Tarihimizi farklı kültür ve dinden olan insanlara da bildirmenin vermiş olduğu mutluluk ile Foça, özel bir yere sahiptir. Antik döneme ait kazılar sonucu ortaya çıkan birçok kalıntılar gerek müzelerde gerek se koruma alanı olarak hizmet vermekte ve herkesin bilgilenmesi için sergilenmektedir.

Tarihi Yapılar Her Göreni Hayran Bırakıyor

Günümüzde yine Foça’da kazılar yapılmakta ve hala farklı kalıntılar bulunmaktadır. Buraya gezmeye geldiğinizde her yerde tarihi bir yapı görmeniz çok olası bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra konaklamak istediğinizde burada bulunan Rum evlerinde konaklama fırsatınız da olduğunu bilmenizi isteriz. Tarihi Rum evleri oldukça dikkat çekici olduğu için birçok kişi restore edilmiş olan bu Rum evlerinde konaklamayı tercih etmektedir. Kış aylarında tatil yapmanın da ayrı bir keyfi olmaktadır. Özellikle Ege Bölgesinde iseniz kış aylarının ılıman geçmesini fırsat bilerek bu aylarda da gezi planı yapabilirsiniz. Bunun için Foça’yı tercih ettiğinizde kışın da ayrı bir doğal güzelliği olduğunu buraya geldiğiniz de göreceksiniz. Ayrıca otel fiyatları kış aylarında çok daha uygun olmaktadır.

Her Mevsim Ayrı Güzellikler

Yaz dönemi sezonun açıldığı dönem olduğu için fiyatlar kış aylarına göre tabi ki biraz daha yüksek olabilmektedir. Her mevsimde ayrı güzellikleri ile karşınıza çıkan Foça, hem doğal güzellikleri ile daha önce yaşamadığınız duyguları sizlere yaşatacak hem de tarihi dokuları ve yapıları sayesinde sizi geçmişe götürecek. Buraya geldiğinizde isterseniz arkadaşlarınız ile isterseniz tek başınıza isterseniz de ailenizle oldukça keyifli vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü herkesin hoşuna gidecek farklı alternatifleri içinde barındıran bir yerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here