Foça Otellerinde Ön Büro Personelinin Özellikleri 2018

0
481
Foça Otel Fırsatları
Foça Otel Fırsatları

Foça Otellerinde Ön Büro Personelinin Özellikleri

Foça Otel Yeni ön büro görevlisinin işe uygun olup olmadığını nasıl anlarız? Foça Otel deneyiminiz var mı? Başka bir Foça otelden mi geldiler? Son işlerinden olumsuz konuşmalar veya kötü alışkanlıklar getirirler mi?

Foça otel konukları odalarımız olduğunda, harika bir ilk izlenim yaratmak için sadece birkaç dakikamız var. Ancak, bu sorumlulukların çoğu ön büro ajanlarımızın yetersiz kalmasına neden oluyor.

Bu Foça otel profesyonelleri, misafirlerimizin kaldıkları yerden alacağı deneyimin tonunu belirler. “Mükemmel” ön büro sanatçıları diye bir şey yokken (dürüst olalım, hepimizin zaafları vardır ve hatalar yaparız), özellikleri geliştirebilir, koçluk yapabilir ve ne yaptıklarını harika bir şekilde eğitebiliriz.

Empati ve Bakım. Foça otel konukları check-in sırasında resepsiyonla iletişime geçtikleri zaman seyahatlerinde sıkılabilirler. Acıkmış olabilirler. Konuklar trafik veya havaalanı gecikmeleri nedeniyle stresli ve rahatsız olabilirler. İşte parlamak için mükemmel zaman! Konuklarınızın nasıl hissettiğini ve empati kurduğunu anlamak, konuklara genel bir deneyim faktörü olarak rahatlık sunabilir.

Aşmak ve gitmek için istekli. Tüm çalışanlarımız gibi, misafir hizmet acenteleri de misafirlerinizi mutlu etmek için iş tanımının üstüne ve ötesine gitmeye istekli olmalıdır. Hiçbir takım üyesi, işin sadece telefona cevap vermesi ve check-in ve check-out işlemleri yapmasını gerektirmemelidir.

Uzman İpucu: Bir çalışanın “Bu benim işim ya da işim değil” dediğini duyuyorsanız, eğitimli ve eğitimli olmalıdır – Ağır! Bu tutum devam ederse, başka bir iş bulmaları gerekiyor … başka bir yerde!

Cidden, bu olumsuz insanların Foça otelin itibarını bozmasına ve para kaybetmesine izin vermeyin.

Misafirlerin İhtiyaçlarını Önleme Yeteneği. Konuklar Foça otelde olduğunda, ön büro sanatçıları “okuyabilir” ve ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir. Örneğin, belirli bir konuğun bir bebeği varsa veya yürümeye başlaması durumunda, ön büro sanatçıları, misafirleri daha rahat hale getirmek için ek hizmetler (yani, eğer varsa, bir şişe ısıtıcı, varsa 7/24 süt) sunabilmelidir.

Foça Otelleri ‘nde konukların ihtiyaçlarını bekle.

İlginç ve meraklı. Misafirlerle etkileşim kurma ve anlamlı konuşmalar yapma becerisi, herhangi bir Foça otel profesyonelinin başarısı için çok önemlidir. İyi bir ön büro oyuncusu tartışmalı ve Foça otel misafirleri için nasıl harika ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabileceğini sorgulamalı. Giden bir ekip üyesi sadece para kazanmakla kalmaz, olumlu çevrimiçi yorumları yakalayabilir.

Sakin, Geliyor. Özellikle yoğun mevsimlerde, mekanlarımızın yoğun ve çoğu zaman stresli olduğu günler vardır. Bu zamanlarda yataklarını kaybeden bir ön büro oyuncusu düşünün. Misafirlerimiz için yararlı ve kesinlikle misafirler için iyi değil. Takım üyelerimiz arasında bir içsel Zen geliştirmemiz gerekiyor, bu yüzden itmeye devam etse bile sakin ve karmaşık kalıyorlar.

Uzman İpucu: Ara ver!

Her zaman gülen yüz. Doğru. Foça otellerinde en otantik ve sıcak gülümseme günlerin en kötüsünü bile iyileştirebilir. Harika bir resepsiyonist, zamanın % 100’ü bir gülümseme. Evet, gülmediğimizi hissettiğimiz gün olduğunu biliyorum, ama harika bir ön büro üyesi bir gülümseme ile çalışmaya gelmeye hazır olmalı.

“Hangi iş rutininde olursanız olun, müşteri deneyimini kişiselleştirmek için her zaman bir fırsat vardır.”

Yerel Alan hakkında bilgi sahibi olmak. Konukların Foça otelin çevresi hakkında soruları olduğunda, masaya yaklaşmaları olasıdır. Bu şekilde, ön büro ekibinin her bir üyesi bu soruları yanıtlayabilecek ve nerede yenilecek, nerede alışveriş yapılacağı, yerel sıcak noktalar, ne yapılacağı gibi sorular soracaktır.

 

Kaynak :  https://www.focaotelfirsatlari.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here