Foça Otellerinde Müşteri Beklentileri 2018

0
564
Foça Otel Fırsatları
Foça Otel Fırsatları

Foça Otellerinde Müşteri Beklentileri: Konuklarınızı Her Zaman Mutlu Etme

Foça Otel Fırsatları ile Foça otelinizi seven mutlu müşterilere ulaşmanın sırrı nedir? Basit: Foça otellerinde doğru müşteri beklentilerini belirleyerek, mutlu müşterilere sahip olacaksınız.

Foça otellerinde müşteriler yanlış beklentilerle başlarsa, aldatılmış ve hüsrana uğrarlar. Ve olumsuz yorumlar, müşteri sadakati ve daha düşük gelirlerle sonuçlanacaksınız.

Mekanlarda doğru müşteri beklentilerini nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Foça otellerinde doğru müşteri beklentilerini belirlemenin önemi
Bu tanıdık geliyor mu?

Bu konuda duyduğunuz tüm iyi şeylere dayanarak bir ürün veya hizmet satın alırsınız. Beklediğiniz gibi olmadığınızda hayal kırıklığına uğrarsınız.

Foça otellerinde beklentilerini tam olarak karşılamayan misafirler budur.

Foça Otelleri Deneyimleri

Görüyorsunuz, insanlar kötü deneyimleri iyi olanlardan daha iyi hatırlıyorlar. Ve çok fazla olumsuz geribildirim duymasanız bile, size mal olabilir. Sinirli müşterilerin yalnızca % 4’ü size geri geliyor. Asla % 96’dan hiç duymuyorsun.

Ek olarak, negatif geri bildirim olumlu geri bildirimin iki katı kadardır. Foça Otellerin iyi incelemelere bağlı olduğunu düşünüyorsanız, itibarınızı kıramazsınız.

Bu istatistikleri belirli sayılara dönüştürebiliriz. Her yıl iki sinirli müşteri aldığını söyle. Netliği sağlamak için, Foça otelinizde kötü bir deneyime sahip olan herkesin % 4’ünü oluşturduğunu varsayabiliriz. Bu durumda, hayal kırıklığına uğramış müşteri sayısı 50’ye yaklaşıyor.

Artık müşteri beklentilerinin neden önemli olduğunu biliyorsunuz. Foça otellerinde doğru müşteri beklentilerini nasıl yaratıyorsunuz?

Müşterinizin Foça Otellerinden ne beklediğini nereden biliyorsunuz?

Bir müşterinin beklentilerini karşılamayan Foça otelinizin kötü olduğu anlamına gelmez. Bu sadece yanlış müşteriyi hedeflediğiniz ve / veya yanlış beklentiler yarattığınız anlamına gelir.

Bu sorunu çözmek için a) müşterinizin kim olduğunu ve b) ne beklediğinizi bilmelisiniz.

Otelinizi kim karşıladı?
Bir işletme olarak, müşterilerinizin onlara doğru bir şekilde hizmet verebilmesi için kim olduğunu bilmeniz gerekir.

Farklı müşteri gruplarının farklı beklentileri vardır. Daha yaşlı gezginleri hedefliyorsanız, herhangi bir şeyden önce hizmete ve rahatlığa öncelik verebilirsiniz. Ebeveynler çocuk dostu tesisler arıyor olabilirler. İş seyahati kolaylık ister.

Hedef pazarınızın kim olduğunu bulmakta sorun yaşıyorsanız, en etkili yol onlarla konuşmaktır. Mevcut müşterileriniz neden Foça otelinizi seçti? Seyahat planlarınız neler? Bir süre sonra, Foça otelinize kimin hizmet ettiğini anlamanıza yardımcı olacak bir model göreceksiniz.

Müşterileriniz Foça Butik Otelinizden ne bekliyor?

Bir MIT çalışmasına göre, müşteri beklentilerinin iki seviyesi vardır – istenen ve yeterli bir seviye. Müşteriler, belirli bir hizmeti tatmin edici veya kabul edilebilir buluyorlar ve başka bir hizmet seviyesi istiyorlar.

Her iki senaryo da müşterilerinizin mutlu olduğu anlamına gelir. Ancak, bu beklentiyi yerine getirerek, müşterilerinizin size ve sadık müşterilerinize sözlü olarak söz vermesini sağlamaya çok daha yakınsınız.

Çalışma müşterilerinizin beklentilerini nasıl etkili bir şekilde etkileyebileceğinizi göstermektedir. Foça otel müşterilerinizin ne beklediğini bilmelisiniz. Ardından, anahtar aşırı doz ve aşırı dağıtımdan ziyade aşırı doz ve aşırı dağıtımdır.

Bazı müşteri beklentileri oldukça basit. Örneğin, müşteriler daha fazla ödeme yaparsa, daha fazlasını elde etmeyi beklerler. Bununla birlikte, bazı beklentiler belirli müşteri segmentlerine bağlıdır ve bu, araştırmanızı yapmanız gereken yerdir.

Foça otel müşterilerinizin neler beklediğini bilmelerini isteyin. Ayrılmadan önce veya sonra bir anket gönderin veya doğrudan onlara sorun: Ne bekliyordunuz? Beklentiler nasıl karşılandı?

Foça Oteldeki doğru müşteri beklentilerini nasıl belirlersiniz?

Doğru beklentileri belirlemenin en iyi yolu şeffaflık, doğruluk ve güven oluşturmaktır.

İşte önemli bir başparmak kuralı:

Pazarlama materyalinizde olumsuz olarak algılanabilecek herhangi bir şey bırakmayın. Örneğin, Foça oteliniz şehir merkezinin dışında olabilir. Bu durumda, sesin olduğu bir yerde ses çıkarmayın. Bu doğru beklentileri belirlemenize yardımcı olacak ve misafirleriniz geldiğinde şaşırmayacaklar.

Şimdi, olumlu yönleri kesinlikle vurgulayabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte, Foça oteliniz bol miktarda ulaşım sağlayan sessiz ve aile dostu bir bölgede olabilir. Ancak sadece şehir merkezine uzaklığı bırakmayın.

Foça Butik Otellerinde Müşterinin kendi sözlerini kullan

Doğru beklentileri belirlemenin diğer bir güçlü yolu, pazarlama içeriğinizde konuk referanslarını ve yorumları kullanmaktır. Genel olarak referanslar, dönüşümleri yönlendirmek için sosyal kanıt görevi görür. Kısacası, müşterilerin Foça otelde kalmasını ve oda rezervasyonu ücretini düşürmesini sağlar.

Bununla birlikte, herhangi bir bağlam sağlamayan referanslar, müşteri dönüşümlerini azaltabilir. Negatif referansların vurgulanması, bu referanslara kıyasla dönüşümleri artırabilir.

Foça otellerinde bu sadece bağlamları belirlemenize ve beklentilerinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here