Eşsiz Manzarasıyla Foça Antik Kenti

0
1137

Foça, her anlamda olduğu gibi manzara ve doğal güzellikleri açısından da oldukça dikkat çeken bir yerdir. Gizli kalmış ama aslında bir o kadar da merak edilen bir yer olduğu için dikkat çekmektedir. Yaz kış her mevsimde ayrı güzel olan Foça’ya sürekli bir ziyaretçi akını yaşanmaktadır. Yaz dönemi dışındakiler daha çok günübirlik olsa da gelen herkes oldukça memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Foça antik kendi geçmiş dönemlerden izler taşıdığı için özellikle de tarihini merak eden herkesin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Antik kent özelliği taşıyor olması hem ülkemizde hem de yurt dışından gelen birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Bunun için de turist akınının da fazla olması olası bir durum olarak görülmektedir.

Antik Kent Olmanın Avantajları

Manzara açısından denizi ile doğası ile doğal güzellikleri ile herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer olma özelliği taşıyor olması önemli bir özelliktir. Siz de Foça’ya gelmek istiyorsanız bunu illa ki kendi aracınız ile yapmanıza gerek yoktur. Ulaşım konusunda bir sıkıntı yoktur. Toplu taşımalar ile kolayca buraya ulaşabilirsiniz. Antik tiyatro burada oldukça dikkat çekmektedir. Eski görünümü korunarak restore edilmektedir. Fakat çalışmalar olmasına rağmen gelen kişiler görmek istemektedir. Anadolu’nun ilk antik tiyatrosu olma özelliğine sahip olması dikkat çekici bir yer olmasında tabi ki önemlidir. Tiyatroya geldiğinizde burada geçmişte yaşanılan yaşantılar hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Etrafı gezdikçe bu fikriniz daha da belirginleşiyor.

Tarihini Merak Edenler Foça’da Buluşuyor

Foça’nın her yanı ayrı bir tarih kokuyor. Yaz döneminde geldiyseniz tabi ki denizi kumsalı sahili de eminiz ki sizi cezbedecek yerlerden biri olacaktır. Manzara konusunda oteller de çok avantajlıdır. Çünkü hemen her otelin ya doğa ya da deniz manzarası olduğu için Foça’ya geldiğinizde manzaraya doyacağınızdan emin olabilirsiniz. Tarihi zamanlarda birçok kişiye ve konuya ev sahipliği yaptığı için kalıntıları günümüzde de devam etmektedir. Ve geçmiş hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler için gelen kişilere bilgiler verilmekte ve tarihimiz kültürümüz ve geçmişimiz yerli yabancı herkese burada bulunan birçok tercümanımız tarafından en iyi şekilde aktarılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here