Eski Foça’nın Yeni Foça’dan Farkları

0
3743

Foça başlı başına turistik bir kıyı kasabası olarak dikkat çekerken Yeni ve Eski Foça olarak ikiye ayrılmıştır. Bunlar arasında bazı farklar olduğu bilinen bir gerçektir. Ve insanlar tercih edikleri yerde vakit geçirmektedirler. Eski Foça geçmişini ve tarihini daha fazla koruması ile dikkat çekmektedir. Antik çağlardan bugüne kadar birçok alanda tarihe ev sahipliği yapan Foça’da bu alanlar koruma altına alınmıştır. Eski Foça bu anlamda çok daha başarılı olduğu için tarihi yapıları ve müzeleri burada daha fazla görebilir ve tarihin kokusunu burada daha fazla alabilirsiniz. Yeni Foça’da tarihi yapıların birçoğu restore edilmiştir. Bu da eski görüntülerinden uzaklaştırmış ve yeni modern bir görünüme kavuşmasına neden olmuştur.

Yeni Foça Çok Daha Modern

Daha modern yerler gezmek ve görmek isteyen kişiler Yeni Foça’yı tercih ederken tam aksine sakin ve huzurlu bir tatil ve tarihe tam anlamıyla tanıklık etmek isteyenler ise Eski Foça’yı daha fazla tercih etmektedirler. Aslında görüntü ve restorasyon anlamında yapılan değişikliklerden başka çok da büyük bir değişim söz konusu değildir. Halkı yine aynı sıcaklıkta ve size gösterilen ilgi de yine aynı seviyede olacaktır. Foça, diğer tatil bölgelerine göre oldukça samimi bir yer olduğu için bir kez gelen birçok kişi tekrar gelmeyi istemektedir. Tatil planınızı siz de henüz yapmadıysanız bu yazımızdan ve sitemizden bizleri takip ederek Foça hakkında çok daha derin bilgiler edinebilir ve gelme fikrinizi netleştirebilirsiniz. Eğer İzmir’e yakın bir yerde iseniz küçük bir hafta sonu kaçamağı da bu anlamda size iyi gelecektir.

Tarihi Daha İyi Koruyan Yer Eski Foça

Eski Foça’da tarihi otelleri çok fazla görürken konaklamak için Yeni Foça’da daha çok modern oteller dikkatinizi çekecektir. Herkesin isteğine göre her türlü eğlencenin olduğu yaz aylarında denizi ve kumsalının çok ilgi gördüğü, kıyılardaki balıkçı tekneleri ile insanların göz zevkini arttıran oldukça güzel bir yer olarak tanımlanan Foça’ya siz de gelmek ve güzellikleri bizzat görmek istemez misiniz? Eski Foça çok daha fazla ziyaretçi ağırlarken b uraya gelen birçok kişi mesafesi uzak olmadığı için mutlaka Yeni Foça’ya da uğramaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here