Eski Foça Samimi Yapısı İle Sizi İçine Çekecek

0
1367

Foça Eski ve Yeni olarak ikiye ayrılmış ve birbirinden farklı yapılar gösteren yerler olarak bilinmektedir. Buraya gelenlerin tabi ki iki yeri de gezmesini farklı güzelliklerini keşfetmelerini öneriyoruz. Eski Foça, adı gibi geçmişten gelen tarihi yapılarını olduğu gibi korumayı amaç edinmiş ve öyle de yapmış bir yerdir. Çok daha samimi ve otantik bir havası vardır. Modern yapılardan lüks otellerden yapmacık davranışlardan uzak olmak isteyenlerin ve daha önce gelmiş olan kişilerin her yıl aklına gelen ilk yer olarak dikkat çekmektedir. Daha önce gelmemiş olan kişiler ise internet sayesinde gelmeden önce Foça hakkında bilgi edinebilir geldiğinde de tekrar gelmek için gün sayacaklarını da bilmeleri gerekir.

Bilmediklerinizi Foça’da Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Eski Foça, geçmişte birçok medeniyete kucak açmış yapılan göçler ile yerleşme sağlanmış bir yerdir. Durum böyle olunca da birçok eski kalıntılar o döneme it olan yaşanmışlıklar vardır. Ve bunlar turistik amaçlı olarak korunmuş ve gelen kişilerin ziyaretine açılmıştır. Yurt dışından gelen bir çok kişi de buraları merak ettikleri ve tarihimiz hakkında bilgi edinmelerini istediğimiz için tercümanlarımız sayesinde yurt dışından gelen konuklarımız da tarihimizi ve bu kalıntıların hangi amaçla kullanıldıklarını öğrenmektedirler. Samimi bir yapının yanında samimi insanlar da buraya geldiğinizde sizleri karşılıyor olacaktır. Küçük bir yer olduğu için son derece de samimi bir ortama gelecek ve tatilinizi evinizin rahatlığında geçireceksiniz. Memnun kalıp bir sonraki yıl tekrar gelmek isteyeceğinizden bizler şimdiden emin olduğumuzu söyleyebiliriz.

Eski Foça’nın Bilinmeyenleri

Eski Foça, geçmişten gelen kalıntıları olduğu gibi korumayı ve insanları da bu yapılar hakkında bilgilendirerek tarih hakkında bilgilerini taze tutmak istiyor. Burada bulunan tarihi Rum evleri, yel değirmenleri, antik tiyatro ve daha birçok farklı yapılar ile sizlerin de merakını cezbedecek olan bu güzel tatil beldesine isterseniz tek başınıza kafanızı dinlemek için isterseniz de ailenizle birlikte gelebilirsiniz. Her ihtiyacı karşılayacak olan otellerimiz de mevcut olduğu için her anlamda son derece keyifli bir tatil geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Foça, her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerini memnuniyetle ağırlamak için beklemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here