Eski Foça Doğal Güzellikleriyle Koruma Altına Alınıyor

0
2228

Foça eski ve yeni olarak ikiye ayrılmış ve her birinde farklı güzellikleri göreceğiniz yerdir. Eski Foça hakkında bu yazımızda sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Daha fazla bilgi edinmek için Foça hakkında birçok yazının olduğu sitemizi takip edebilir ve siz de Foça’yı ve tüm güzellilerini öğrenebilirsiniz. Eski Foça adı üstünde geçmiş dönemlerden bu güne getirmiş olduğu yapıları korumakta ve bunları ziyaretçilere açarak tarih hakkında bilgi edinilmesini sağlamıştır. Doğal güzellikleri belki birçok yerde görmüşsünüzdür. Çünkü ülkemiz bu anlamda çok şanslı ve çok ayrıcalıklıdır. Foça’ya da geldiğinizde kendiliğinden oluşmuş yapılar, destanlara konu olmuş yapıları görmeniz mümkündür. Her gördüğünüz yerin aslında bir hikayesinin olması ve bunları öğrenmek emin olun burayı sizin gözünüzde çok daha farklı bir yer olarak kalmasını sağlayacaktır.

Koruma Altına Alınan Yerlerin Önemi

Doğal güzelliklerini nesilden nesle aktarmak isteyen Foça Belediyesi bu tarihi ve doğal güzellikleri koruma altına almıştır. Hiçbir şekilde yapının temeline zarar vermeden yenileme çalışmaları yapılarak halka hizmet verecektir. Doğal güzellikler insanların tatile gittiklerinde etkilenmelerini sağlayan ve tatillerine ayrı bir tat katan özelliklerdir. Ülkemiz bu konuda çok şanslı olduğu için birçok kişi tatil için farklı ülkelere gitmekten ziyade ülkemizde tatilini geçirmektedir. Çünkü büyük küçük olsun her yer bu anlamdaki beklentileri karşılamaktadır. Doğal güzelliklerimizi korumalı ve bizden sonraki nesillere de aktarımını sağlamalıyız. Bunun için koruma altına alınması Foça için önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski Foça’ya geldiğinizde kendinizi çok farklı bir dünyada hissedebilirsiniz. Çünkü her tarafta farklı bir yapı ile karşılaşacaksınız. Bunlar hem doğal hem tarihi yapılar olacak.

Geçmiş Hakkında Bilgi Edinmek İsteyenleri Bekliyoruz

Geçmiş dönemlerde burada birçok insan yaşayıp farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir yer olduğu için o döneme ait bilgiler edinmeniz sizi de eminiz ki herkes gibi etkileyecek bir özellik olacaktır. Her yıl birçok kişi çok farklı yerlerden gelerek Foça’da buluşmaktadır. Otel sahiplerimiz ve çalışanlarımın ellerinden geldiğince en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaktadırlar. Memnun kalan birçok kişi zaten sürekli bizi tercih etmekte ve tatil için yeni bir plana ihtiyaç duymamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here